UDĚLEJ TO! A pak můžeš jít umýt to nádobí.UDĚLEJ TO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Tohle je fakt důležitý.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Znáš ty dny, kdy uleháš do postele a i přesto, že ses přes den pomalu uhnala jak myš tak máš pocit, jakobys nic neudělala? A druhý den nanovo? Dřeš, makáš, nebo naopak dáváš věcem volný průběh - a ten pocit zadostiučinění, naplnění…ten se pořád nedostavuje?

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Mohli bychom se totiž uštvat, ale dokud neuděláme to, co je skutečně v souladu s naší bytostí - tak toho pocitu vnitřního klidu a vědění, že je vše tak jak má být, nikdy nedosáhneme. Takhle - bych řekla - musí vznikat vyhoření.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

To je jako bych věděla, že potřebuju dnes dojít z Prahy do Brna a udělám pro to cokoliv. Makala bych jak fretka až by ze mě lilo, chvíli bych běžela, pak zase šla krokem. Pak bych možná zkusila jít chvíli přes les, zkusila bych si chytit stopa, zkusila bych někde sehnat kolo…Na konci dne bych měla ze sebe “skvělý pocit” jak jsem zamakala. Ale k čemu mi to bylo, když jsem celou tu dobu šla směrem Plzeň?

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Zajistit, abychom přes den šli tím správným směrem - směrem k sobě - nemusí být zas tak složitý. Pomůže ti zeptat se sebe sama:

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

  • Co dnes potřebuju udělat/říct/dostat ze sebe ven?

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

A TEĎ! Tahle otázka má úplně jiný význam, než je ve společnosti běžný. “Potřebuju” v tomhle případě neznamená odškrtat si TO DO list, na kterém za sebou už dva měsíce táhneš ty stejné nedodělané položky. Znamená to:

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

“Co potřebuju dnes za každou cenu udělat, nebo moje duše zase o kousek víc přiumře?”

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

A když si nedovolíme tuhle otázku sobě položit - a na základě ní jednat - tak dost možná strávíme den prokrastinací, “lenošením”, a nebo děláním věcí, které nám stejně uspokojení nepřinesou. Tohle POTŘEBUJU může pro každého znamenat úplně jinou věc. A taky tohle POTŘEBUJU ti ve finále může z celého dne zabrat třeba jen hodinu, třeba jen půl a čus, zbytek dne můžeš klidně odškrtávat to do list.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Co je tvoje POTŘEBUJU?

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Pro mě je to třeba dostat ze sebe nějakou z mých pravd, který ten den cítím. Když se nemůžu vypsat/vypovídat/vyjádřit s tím, co zrovna nejvíc cítím (jako to dělám teď při psaní tohohle příspěvku), tak jsem celá totálně nesvá. A jasně, dokážu to přetlačit. Ale chci to? Ani omylem.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Umělci a géniové tenhle “POTŘEBUJU” pocit cítí 24/7. Proto se s nimi dost často nedá pořádně mluvit - cítí, že potřebujou udělat něco důležitějšího.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Pro někoho to může být tanec.

Pro jiného cvičení.

Nebo něco namalovat.

Nebo něco napsat.

Nebo něco natočit.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Poznáš to. Jakmile si to dovolíš a uděláš to - i když se ti nechce, i když ti vyskakují lživé hlasy plné pochyb a strachů - tak se ti děsně uleví a tvoje nálada vystoupá o 100 %.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Udělej to.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

A teď můžeš jít umýt to nádobí.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Pokud máš pocit, že to rezonuje, ale možná ještě úplně nevíš, jak k sobě tuhle cestu najít - čekáme na tebe v tříměsíčním online mentoringovém programu Jsem svou Bosslady, žiju to, co miluju. Co týden dostaneš videa, meteriály, koučink a mentoring, který tě povede k tomu, abys věděla, co to tvoje “POTŘEBUJU” je, dovolila si to dělat a co víc - dovolila si, aby tě to živilo.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Už je pár dní a pár míst zbývá na lenkamichalcakova.com/bosslady. Neváhej, začínáme už tento pátek!

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

#jedemevtomspolu

Lenka Michalčáková není zodpovědná a negarantuje tvé výsledky a tvou schopnost vydělat peníze či vybudovat profitující podnikání jejími nápady, informacemi, doporučenými nástroji či strategiemi. Úspěch každé z klientek záleží na mnoha faktorech, které zahrnují rozhodnutí, odhodlání, houževnatost a vnitřní motivaci. Vstupem do spolupráce v jakékoliv formě přijímáš vlastní zodpovědnost za (ne)dosažení požadovaných výsledků.

  • Grey Instagram Icon
  • Grey Facebook Icon

Sleduj mě na Instagramu jako Lenka On Business

@lenka.on.business

© 2021 Web by Lenka Michalcakova