Lekce, které mi dal rok 2018


Moje milé 💕

posílám vám pozdravy z pouště a ohlížím se za rokem 2018.


Dělám si v těchto dnech takovou retrospektívu - co se mi povedlo, co ne, na co jsem hrdá, co mě bavilo, co mi bralo energii, co jsem zjistila a hlavně - CO MĚ ROK 2018 NAUČIL. Byl to pro mě rok velkých změn, osobních i pracovních. Pobyla jsem si dva týdny v nemocnici a strávila dva měsíce na umělé výživě. Skončila jsem v práci a dala si čas zjistit, co bych chtěla dělat. Úplně jsem změnila svůj jídelníček - k lepšímu. Udělala jsem si certifikaci na práci terapeuta/kouče a vrhla se do podnikání. Pro rok 2019 mám velké plány, teď se s vámi chci ale podělit o lekce roku 2018. Třeba vás to také inspiruje k nějakému tomu ohlédnutí. Lessons learnt 2018: ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ - Své strachy je potřeba přijmout. Podívat se na ně, uznat je, obejmout je. - Své stíny je potřeba přijmout. Všichni je máme. - Nepotlačovat se na úkor ostatních. Projevit své emoce, svá přání, respektovat své hranice. V lásce. - Potlačením sebe sama vznikají nemoci. - Cokoliv je možné. Neexistují hranice. Stačí jen VĚŘIT - v sebe, v život, v proces. - Je možné cítit se na světě bezpečně. - Není možné mít vše na světě pod kontrolou. Někdy je potřeba se jen uvolnit a DŮVĚŘOVAT. - Existuje místo někde uvnitř mě, kde cítím klid, lásku a radost z toho, že jsem. Pokud budu jednat a tvořit z tohoto místa, vše ostatní se stane přesně tak, jak má. - Nejlepších rozhodnutí dosáhnu tak, když budu následovat radost ve svém srdci. - Když se pro něco rozhodnu, tak je potřeba podle toho jednat a neohlížet se zpět. - Ostatním pomůžu nejlépe tak, že budu ze srdce důvěřovat v jejich cestu a schopnost vést svůj život správným směrem. Pošlu jim důvěru a lásku protože vím, že láska je mnohem silnější než strach. - Pokud chci někoho dalšího inspirovat ke změně, musím se tou změnou stát já sama.⠀⠀⠀


- Pokud budu následovat své srdce s radostí, tak je to pro mé blízké tou nejlepší inspirací. Jen ten, kdo sám hoří může zapálit. - Všechny věci, které vlastníme a které používáme potřebují lásku, podobně jako lidé. Udržuju kolem sebe jen věci, které mi dělají radost a s láskou o ně pečuju. Ony mi na oplátku dlouho a věrně slouží. - Pokud bude prostor kolem mě zahlcený, bude zahlcena i moje mysl. Proto se zbavuji věcí, které mi už neslouží a pečuju o prostor, ve kterém žiju. - Jednoduchost propůjčuje svobodu. Nemusí být vše dokonalé. Nemusí to být složité. Nezapomínej pro les vidět stromy. - Nezapomínej dát prostor dítěti uvnitř tebe. Tanči, zpívej, maluj, tvoř, kresli, křič, válej se… - Neboj se měnit své plány. Pouštěj věci, které tě zatěžují. Nenes je na svých bedrech. Neboj se říct o pomoc a o radu druhým.

- Dovol si být ženou. Přijmi vše, co s tím souvisí. - Miluj své tělo za všechno, co pro tebe dělá. - Buď vděčná za každý nádech. - Medituj, dýchej, miluj. - Nestačí pouze snít. Každá inspirace potřebuje akci. - Pouštěj se do věcí i přes to, že nevíš jak na to. Skoč a křídla ti narostou po cestě. Jak jinak bys zjistila, že je to to pravé?


Jaké lekce přinesl rok 2018 vám? 💕