Je OK být tebou. I se všemi těmi...


Dneska ti dám propustku. Není totiž nic svobodnějšího, než si dát propustku být sebou.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Tak často lžeme sami sobě do kapsy. Chceme vypadat co možná nejlíp nejen před ostatními, ale taky před sebou. Proto všechna cvičení typu “Co chceš v životě dělat?” nebo “Po čem doopravdy toužím?” nemají efekt, protože si bojíme přiznat, že jsme někdy pěkně sobečtí. Že si přejeme něco, co si někdo jiný nemůže ani představit. Že bychom si měli přát něco mnohem ušlechtilejšího.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Tyhle hovínka máme v sobě každý - a ty víš moc dobře, jak přesně zní ta tvoje. Každý závidíme, každý nesnášíme, každý jsme sobec, každý nepřejeme někomu druhého něco dobrého, každý jsme slabý, každý soudíme. A bolí mě u srdce z toho, že se tváříme, že tohle neděláme. Po nocích potom nesnášíme sami sebe za to, že někde uvnitř nás žijou tyhle pocity. Máme neskutečnou hrůzu z toho, že by mohly být pravda. A když se potom někdo jiný chová přesně takhle, nesnášíme ho za to a totálně náš rozčiluje! Protože nám ukazuje něco, co nechceme vidět. Brnká nám přesně na strunu toho, o čem se bojíme, že by mohla být pravda.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Bojíme se, že když něco z toho cítíme, že jsme ÚPLNĚ HROZNÝ A ŠPATNÝ A ZAVRŽENÍHODNÝ ČLOVĚK. NENÍ TO PRAVDA!

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Takže propustka. Všichni v sobě máme tyhle pocity. I ty. Všichni jsme složení ze spousty mini-osobností. Některé z nich jsou příjemné, jiné vůbec. A ubezpečím tě, že většina z těch o kterých si myslíš jak jsou hrozné, jsou naprosto v pořádku. Zažívám to s klientkami dnes a denně - bojí se vyslovit něco, co je přirozenou lidskou vlastností. Čím dříve si přiznáme, že jsme opravdu lidi a každý z nás někdy cítí nepříjemné pocity a emoce, tím dřív se nám uleví. Tím dřív budeme moct konečně přijmout sebe - to kouzelené sebepřijetí, který si každý přeje - a nikdo neví, jak ho vlastně udělat.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Není pravda, že by z tebe tyhle tvoje hovínka dělaly špatnýho člověka. Protože víš proč proto protože protoč proč?

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Protože ve srovnání s tím vším, co z tebe dělá DOBRÝHO ČLOVĚKA, jsou jako zrno písku v moři. Co se ale stalo je, že se ve tvý hlavě nafoukly do rozměrů mega obrovskýho ledovce a děsí tě. Jakoby byly za zavřenými dveřmi a ty ses na ně nechtěla ani za boha podívat. Jsou zabedněný, zamčený a zamřížovaný a hlídá je aspoň stovka vojáků a nikdo k nim nesmí. Protože někde po cestě tvým životem vznikl názor, že kdybys dveře otevřela, tak se na tebe vyvalí hromady špíny a totálně tě převálcují. No hádej co.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Co když je za těmi dveřmi to malý semínko písku v moři, který se tam chuďátko krčí samo samotinké? A ty celý život strávíš ve strachu, že někde v tobě dřímá něco, co je obrovský, ošklivý a mohlo by vyrůst. A ono to tam neni. A místo toho tenhle tvůj obrovský strach z ničeho zamlží všechno to krásný, kterýho je v tobě většina.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Neboj se toho semínka. Neboj se těch hovínek. Ve chvíli, kdy je vyslovíš, napíšeš, přiznáš si je - spadne z tebe obrovský balvan. Je skvělý nebýt dokonalá. A co víc - dáš tím propustku i ostatním, aby nebyli dokonalí taky. Aby mohli být sami sebou. #jedemevtomspolu

Lenka Michalčáková není zodpovědná a negarantuje tvé výsledky a tvou schopnost vydělat peníze či vybudovat profitující podnikání jejími nápady, informacemi, doporučenými nástroji či strategiemi. Úspěch každé z klientek záleží na mnoha faktorech, které zahrnují rozhodnutí, odhodlání, houževnatost a vnitřní motivaci. Vstupem do spolupráce v jakékoliv formě přijímáš vlastní zodpovědnost za (ne)dosažení požadovaných výsledků.

  • Grey Instagram Icon
  • Grey Facebook Icon

Sleduj mě na Instagramu jako Lenka On Business

@lenka.on.business

© 2021 Web by Lenka Michalcakova