Jak si dovolit PŘIJÍMAT lásku.✨ Jsi milovaná a hodná lásky už proto, že jsi.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

✨ Znáš ty chvíle, kdy si připadáš úplně sama, i přestože máš kolem sebe spoustu lidí, kteří tě mají rádi?

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

✨ DOSTÁVAT lásku a PŘIJÍMAT lásku jsou - totiž - dvě úplně odlišný věci.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

✨ Vlastně v těch chvílích nezáleží na tom, že víme, že nás mají naši nejbližší rádi. Vědomě to tak nějak víme, ale nedokážeme to úplně procítit. Stejně cítíme vnitřní prázdnotu a strach, že jí nikdy nezaplníme.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

✨ Někdy dřív - v našem životě - se pro nás stalo přijímání lásky nebezpečným. Podmínečným. Zjistili jsme, že abychom si zasloužili lásku, tak musíme něčím být. Něčím, co jsme nebyli ochotni nebo schopni splnit. A tak se buď ještě teď - rozhlédni se kolem sebe a řekni sama - honíme za tím či oním proto, abychom byli dokonalí - hodni lásky, anebo jsme někde vnitřně zanevřeli na to, že si lásku v její čistý podobě vůbec zasloužíme. Problém je v tom, že přestože si někde uvnitř možná nepřipadáme HODNI LÁSKY (protože nejsme dost hodní, divocí, spontánní, veselí, pracovití, blonďatí, černovlasí, chytří, podnikaví…), tak máme zároveň obrovský STRACH, že tu lásku nikdy nepocítíme. A když je nám dána, nedokážeme ji úplně přijmout, a pořád dokolečka…

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

✨ Když si lásku dovolíme přijmout, dosáhneme tím hned několika věcí. Láska je opakem strachu, a tak se strach z toho, že o naše milované přijdeme značně sníží a nahradí ho láska - vnitřní klid. Když budeme sami, budeme se cítit mnohem klidnější, protože v sobě lásku pocítíme bez ohledu na okolnosti - a přesně tímto se nám otevírají dveře k sebelásce, sebepřijetí a vědomí své vlastní hodnoty.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

✨ Asi se shodneme na tom, že cítit se milovaní je prostě fajn. Jak si teda dovolit lásku naplno procítit? Mám takové jedno oblíbené cvičení.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

✨ Nejdřív se tě zeptám - jaká barva se ti vybaví, když se řekne láska?

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

✨ (slyšela jsem už tmavě modrou, červenou, oranžovou, zlatavou, stříbřivě růžovou…záleží tedy čistě na tobě a tvé intuici)

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

✨ A teď si představ, jak proud lásky v téhle tvé oblíbené barvě proudí ze srdcí tvých nejbližších do tvého srdce. Vědomě se soustřeď na oblast svého srdce a představuj si, jak proud lásky (může to být dým, světlo…) vchází do tvého těla v oblasti srdce - to se pomalu otevírá a naplňuje ho láska. To je všechno. Začneš tak své tělo zvykat na pocit přijímaní a na hřejivý pocit lásky a bezpečí. Můžeš to dělat úplně sama - nikdo jiný o tom neví - v bezpečí své mysli. Začni s těmi lidmi, o kterých jsi si jistá, že tě mají rádi (řekli ti to, pochválili tě, jsou tvoje babička :) a podobně…). Výborně se to trénuje se zvířaty, jejichž láska je bezpodmínečná.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

✨ Cvič si tohle cvičení klidně i několikrát denně vždy, kdy se rozhodneš cítit se lépe. Naordniuj si ho na každý den - nemůžeš se předávkovat a výsledky jsou nádherné. Říká se, že láska je všelék. Je to skoro klišé, ale - co si budem - klišé se stane kliše většinou proto, že je to pravda. Rozmazluj své tělo pocitem lásky a láska ti pomůže od strachu, bolestí a napětí kdykoliv, kdy ji vpustíš do svého srdce.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

#jedemevtomspolu